پمپ سرنگی فشار پایین

دستگاه پمپ سرنگی، یکی از وسایل پرکاربرد در آزمایشگاه های مهندسی شیمی، مهندسی مواد و آزمایشگاه های تحقیقاتی و و کاربردی علوم پایه می باشد. تزریق مایعات با گرانروی های مختلف در حجـم های کنترل شده و در زمـان های قابل برنـامه ریزی، از قابلیت های این دستـگاه است. از کاربردهای این دستگاه میتوان به الکتروریسی، تزریق در میکروکانال، تزریق کنترل شده دارو، همزدن سیالات، تزریق واکنش دهنده به راکتور های شیمیایی و ایجاد قطره اشاره کرد.

دریافت کاتالوگ پمپ سرنگی ماژول دار برهان

دریافت بررسی کیفیت و هزینه پمپ سرنگی ماژول دار برهان

یکی از مزایای مهم پمپ سرنگی برهان تزریق یکنواخت و بدون پالس حتی در دبی های بسیار پایین است. به طور عمومی در پمپ های سرنگی با کاهش دبی تزریق، جریان خروجی همراه با نبض یا پالس خواهد بود اما این مشکل در پمپ سرنگی برهان به طور کامل برطرف گردیده است. فیلم مقایسه یکنواختی تزریق توسط پمپ برهان و تولید کننده دیگر به صورت فیلم برای شما ارسال گردیده است. اهمیت این ویژگی در برخی کاربردها مانند میکروکانال و الکتروریسی بسیار زیاد است و در نظر نگرفتن این نکته منجر به نتایج غیر منطقی در پروژه های پژوهشی می گردد.

 

بررسی کیفیت و هزینه پمپ سرنگی برهان

پمپ سرنگی ماژول دار برهان سری MSP-2 دارای یک بخش کنترلر و یک بخش ماژول پمپ می باشد. بخش ماژول پمپ از طریق یک سیم به طول 1 تا 2 متر به کنترلر متصل است. کنترلر بسته به ورژن قابلیت کنترل کردن همزمان 1 تا 4 ماژول پمپ به صورت مجزا و با نرخ تزریق متفاوت را دارا می باشد.

خریدار میتواند طبق نیاز خود 1 تا 4 ماژول پمپ را خریداری کرده و از طریق تنها یک کنترلر راه اندازی نماید. خرید تنها یک کنترلر جهت راه اندازی بیش از یک پمپ منجر به کاهش هزینه میگردد. ماژول دار بودن پمپ مزایای عملیاتی بسیاری را در اختیار کاربر قرار میدهد که از جمله آن میتوان به تنظیم زاویه قرار گیری پمپ در برخی کاربردها مانند الکتروریسی اشاره نمود. همچنین در صورتی که نیاز به قرار گیری پمپ در ارتفاع (مانند تزریق درون برج) و یا درون محفظه (مانند محفظه الکتروریسی) باشد، کنترلر را میتوان خارج از محفظه و یا در ارتفاع پایین و در دسترس کاربر قرار داد.

قیمت یک کنترلر در حال حاضر بسته تعداد پمپی که میتواند کنترل نماید از 3/5 تا 5 میلیون تومان است که در مقایسه با سایر برند های موجود در بازار امکانات بیشتری در اختیار شما قرار میدهد. برخی از قابلیت های اختصاصی کنترلر عبارت است از: مانیتور رنگی و لمسی با منوی کاربری کاربر پسند، مشاهده عملکرد 4 پمپ به طور همزمان شامل مدت زمان و میزان تزریق و میزان باقیمانده، تنظیم زمان شروع به کار پمپ ها (مثلا از 2 ساعت آینده) و مدت زمان تزریق.

قیمت هر ماژول پمپ نیز در حال حاضر در دو ورژن لید اسکرو (MSP-2-L) و بال اسکرو (MSP-2-B) به ترتیب 4 و 5 میلیون تومان است. ماژول پمپ در مقایسه با سایر برند ها دارای مزایای منحصر به فردی می باشد. یکی از مهمترین این مزایا در سیستم حرکت خطی پمپ می باشد. در این سیستم از بال اسکرو با جنس استیل ضد زنگ به جای پیچ و مهره آهنی استفاده شده که دقت و عمر دستگاه را چندین برابر افزایش میدهد. هنگام مقایسه قیمت این پمپ با سایر تولید کنندگان حتما این نکته را باید در نظر گرفت که استفاده از بال اسکرو یا لیداسکرو برای تولید کننده هزینه قابل ملاحظه ای داشته در حالی که استفاده از پیچ و مهره هزینه قابل ملاحظه ای نخواهد داشت.

مزیت دیگر این پمپ تزریق یکنواخت و بدون پالس حتی در دبی های بسیار پایین است. به طور عمومی در پمپ های سرنگی با کاهش دبی تزریق، جریان خروجی همراه با نبض یا پالس خواهد بود اما این مشکل در پمپ سرنگی برهان به طور کامل برطرف گردیده است. فیلم مقایسه یکنواختی تزریق توسط پمپ برهان و تولید کننده دیگر به صورت فیلم برای شما ارسال گردیده است. اهمیت این ویژگی در برخی کاربردها مانند میکروکانال و الکتروریسی بسیار زیاد است و در نظر نگرفتن این نکته منجر به نتایج غیر منطقی در پروژه های پژوهشی می گردد. تنوع سرنگ های مورد استفاده و همچنین بهره گیری از مکانیسم ابداعی، آسان و سریع جهت قرار گیری سرنگ از دیگر مزایا می باشد.

بنابراین قیمت تمام شده مجموعه یک پمپ شامل کنترلر و ماژول پمپ برای ماژول به سیستم لیداسکرو 7/5میلیون تومان می باشد (در ورژن بال اسکرو 8/5 میلیون تومان) که علیرغم کیفیت مطلوب تر و مزایای مطرح شده قیمتی تقریبا معادل با سایر برندهای موجود دربازار دارد. کاهش هزینه قابل توجه در این پمپ هنگامی است که تمایل به خرید 2 پمپ یا بیشتر داشته باشید. در این صورت هزینه پمپ دوم 50% کاهش خواهد داشت. لازم به ذکر است استفاده از 2 پمپ به صورت همزمان در بسیاری از کاربردها مانند الکتروریسی، تزریق دارو، تزریق در میکروکانال ها و … متداول می باشد. جهت مشاهده سایر مزایا به کاتالوگ پمپ مراجعه نمایید.

دستگاه پمپ سرنگی، یکی از وسایل پرکاربرد در آزمایشگاه های مهندسی شیمی، مهندسی مواد و آزمایشگاه های تحقیقاتی و و کاربردی علوم پایه می باشد. تزریق مایعات با گرانروی های مختلف در حجـم های کنترل شده و در زمـان های قابل برنـامه ریزی، از قابلیت های این دستـگاه است. از کاربردهای این دستگاه میتوان به الکتروریسی، تزریق در میکروکانال، تزریق کنترل شده دارو، همزدن سیالات، تزریق واکنش دهنده به راکتور های شیمیایی و ایجاد قطره اشاره کرد.